Cesta (nie len) k svadobným videám

Aj keď to na prvý pohľad nie je zrejmé, svadbafilm nevznikol cez noc. Cesta k natáčaniu svadobných videí trvala asi 4 roky. Celé to však začalo hudbou.


Presne tak, čítate správne. Hudbou. Ako veľa chalanov, aj ja som sa snažil prejaviť cez hudbu a tak som sa učil na gitare. Najskôr 7 rokov kasika a potom prišla elektrická gitara a prvá kapela. Kapiel bolo niekoľko, ale to nie je úplne to najpodstatnejšie. Čo mi naozaj (nepriamo) pomohlo naštartovať filmársku dráhu bolo zriadenie si vlastného mikro-štúdia, kde sme si s poslednou formáciou (boli sme iba dvaja :D ) nahrávali pesničky. Pýtate sa, čo to s tým má spoločné?

Keď sme už mali nahrávku zmixovanú, vymastrovanú a exportovanú stále nám k nej niečo chýbalo. Uvedomili sme si, že hudbu najlepšie dostaneme k ľuďom cez videá a YouTube. Začali sme si k pesničkam natáčať jednoduché videá a postovať našu prácu na YouTube. Najskôr to boli videá točené iba mobilom a neskôr zrkadlovkou, ktorú som si kúpil. Čím ďalej, tým vyššie som nastavoval latku kvality pre naše klipy. Musím sa priznať, že sa naša snaha niekedy nestretla s úspechom, ale odmenou mi vždy boli bohaté skúsenosti.


Po tom, ako sme prestali mať na tieto veci potrebnú dávku času,  začal som uvažovať ako čo najlepšie využiť svoje skúsenosti a ďalej na sebe v tomto smere makať. Úplnou náhodou som dostal ponuku na pozíciu druhého kameramana na svadbách. Nadchlo ma hneď prvé točenie. Asi po roku, môjho kolegu / hlavného kameramana napadlo so svadbovaním skončiť a ísť inou cestou. Presne v tomto bode sa začína písať história svadbafilmu, aj keď aj všetko ostatné bolo pre svadbafilm rovnako podstatné.


Točiť svadbu bolo a stále je jeden veľký a uponáhľaný kolotoč. Napriek tomu, že je to vždy o tom istom, je natáčanie každej svadby jedinečné. Každý pár má svoj unikátny príbeh a ja som rád, že ho môžem zaznamenať.


#svadobnyfilm #svadobnyklip #svadobnevideo #svadobnykameraman #svadobnyfotograf #svadbatrnava #svadobnyden #kameramannasvadbutrnava #kameramannasvadbubratislava #kameramannasvadbunitra #svadobnefoto #svadobneportrety