Search
  • Martin Nemeth

SVADOBNÉ HRY - AKO SPRÍJEMNIŤ SVADOBNÝ PROGRAM

Rozmýšľate ako spríjemniť svadobnú hostinu a čo okrem tanca by nemalo vo vašom programe chýba? Každá svadbička je individuálna a záleží aj na danej spoločnosti. Mali by ste poznať svojich hostí, budú sa chcieť do hier zapojiť? Každopádne, svadobné hry sú skvelé a okrem zábavy si hostia odnesú aj milé spomienky. Prinášame ti prehladné inšpirácie.


1. TOPÁNKOVÝ KVÍZ

Nenároćná hra, v ktorej sú zapojení nevesta a ženích. Budeš potrebovať len dve stoličky a komentátora hry (DJ, starejší alebo družička). Ženích s nevestou si sadnú na stoličky chrbtom k sebe. Vyzujú si topánky a každý bude mať v ruke dámsku a pánsku topánku. Komentátor hry sa pýta otázky, ktoré začínajú: "Kto,....?" Napr."Kto prvý spomenul slovo svadba?". Ženích a nevesta zdvihnú topánku, podľa toho čo si myslia. Ak nevesta, dámsku, ak ženích, tak pánsku topánku. Ak sa zhodujú majú bod. Ak bude komentátorom tvoja družička, prípravu otázok nechaj na nej. DJ alebo starejší tiež zvyknú mať tieto otázky pripravené.


2. METLOVÝ TANEC

Stará dobrá klasika. A prečo nie. Ak máš hyperaktívnych hostí, ktorí radi tancujú, metlový tanec je tá správna voľba. Zapojiť sa môžu všetci. Budeš potrebovať iba metlu, ktorú personál priestorov určite požičia. Na tanečný parket prídu tanečné dvojice a jeden človek navyše, ktorý dostane za tanečného partnera metlu. Ak hudba hrá, všetci tancujú. Akonáhle prestane hudba hrať, každý si musí nájsť iného tanečného partnera. Ten, kto to nestihne a zostane stáť sám, berie metlu a dúfa, že v druhom kole bude mať viac šťastia.


3. DARČEKY PRE HOSTÍ - TOMBOLA

Tombola pre hostí je skvelou aktivitou. Zapojení sú automaticky všetci a pri tejto hre je určité napätie, kto vyhrá akú cenu. Tombolu si priprav vopred, alebo nechaj jej prípravu na starosť družičkám. Vo vopred pripravenom vrecku sú na lístočkoch mená všetkých hostí. Tombolu môžeš moderovať aj ty alebo družička. Princíp je jednoduchý, tak ako pri klasickej tombole, vyžrebuješ výhercu a ten získa nejakú cenu. Takže poďme k tým cenám. Vtip je v tom, že celá tombola je vtip a hostia získajú vtipné výhry. Napŕiklad: Božský pokoj - štuple do uší. Alebo: romatická večera pri sviećkach - sáčková poievka a tri čajové sviečky.4. ROMANTICKÁ ULIČKA - PRSKAVKY

Zapojení môžu byť všetci hostia, resp. toľko koľko budeš mať k dispozícii prskaviek. Úlohou hostí je utvoriť uličku a naraz zapáliť prskavky, ktoré budú držať vyše hlavy. Mladomanželia pomaly prejdú touto uličkou kým prskavy dohoria. Okrem zábavy budeš mať z tejto aktivity krásne fotky a video.

5. STOLIČKOVÝ TANEC

A zasa sme pri tanci. Pri tejto hre je potrebné uložiť do kruhu stoličky chrbtom s sebe. Počet účinkujúcich musí byť o jednoho viac ako je stoličiek. Ak hrá hudba, účinkujúci tancujú v kruhu okolo stoličiek. Keď hudba prestane, ich úlohou je rýchlo si obsadiť voľnú stoličku. Kto si nesadol, vypadáva.


#svadobnehry #hrynasvadbu #programnasvadbu

14 views0 comments

Recent Posts

See All