Svadobný plánovač - 9 až 12 mesiacov pred svadbou

Čo robiť 9 až 12 mesiacov pred svadbou.


V tejto fáze treba naplánovať tie najdôležitejšie "detaily" - svadobný rozpočet, zoznamy hostí a lokácia samotnej hostiny. Pripravte sa na to, že bude potrebné vytvoriť veľa zoznamov, ktoré budete každú chvílku meniť. Našťastie máte po vašej strane skvelého partnera, ktorý vám pomôže urobiť celý proces znesiteľným a určite sa zabavíte. Zamerajte sa hlavne na tieto veci:


- Zhromažďujte svadobné inšpirácie. Odporúčame použiť napríklad Pinterest alebo Instagram, kde existuje mnoštvo vynikajúcich svadobných inšpirácií, nielen na výzdobu, ale celkovo tam nájdete tipy aj na priebeh svadobného dňa.


- Nastavte si svadobný rozpočet. Spolu s vaším partnerom prekonzultujte ako si predstavujete priebeh svadobného dňa. Zapíšte si veci, na ktorých ste sa zhodli a vyznačte si tie, ktoré musíte ešte prekonzultovať. Rozpočet bude spočiatku orientačný, ale mali by ste dobre poznať svoje a partnerove nároky na váš veľký deň.- Vyberte miesto na obrad a na svadobnú hostinu. Porozmýšlajte, kde by ste chceli svadobný obrad a kde by sa vám páčila svadobná hostina. Predstavujete si svadbu vnútri alebo vonku? Budete mať cirkevný alebo civilný sobáš? Preferujete miesto v okolí vášho bydliska, alebo vám nerobí problém vzdialenejšia lokalita? Skúste si aj s partnerom zodpovedať tieto otázky a vyberte miesto na obrad a svadobnú hostinu. Miesto na svadobnú hostinu si chodte pozrieť aj osobne, nie iba cez internetovú stránku. V tomto bode budete voliť aj dátum vašej svadby. Dátum, miesto obradu a miesto hostiny spolu úzko súvisia, takže možno budete musieť urobiť kompromis. Ak budete mať štastie, budú miesta voľné na vami zvolený dátum, ale pre istotu si zapíšte aj tri možné dátumy svadby.


- Spíšte zoznam hostí. Dokončenie zoznamu svadobných hostí je pravdepodobne jedna z najťažšou úlohou celého svadobného procesu. Hlavne preto, že počet svadobných hostí môže výrazne navýšiť váš svadobný rozpočet. Je podstatné si spísať všetkých potenciálnych hostí.


- Urobte si prehľad služieb, ktoré si chcete na váš veľký deň objednať. Zamyslite sa, či budete potrebovať catering. Aký typ zábavy preferujete? DJ, kapela alebo ich kombiácia? Prozmýšľajte nad dobrým fotografom a kameramanom. Urobte si cenový a kvalitatívny prehľad týchto služieb. Popýtajte sa aj na FB stránkach, ktoré sú vytvorené práve pre nevesty, ktoré hľadajú podľa skúseností iných nevestičiek.V budúcom príspevku pokračujeme: Svadobný plánovač - 8 mesiacov pred svadbou :D