Svadobný plánovač II. - 8 až 6 mesiacov pred svadbou

Teraz, keď máte za sebou stanovenie rozpočtu a urobili ste si prehľad svadobných služieb, je načase si užiť niektoré zábavné aspekty svadobného plánovania. Tento mesiac sa môžete tešiť na výber svadobných šiat, ochutnávky jedál a vyberanie dekorácií.


- Zarezervujte si zábavu. A to doslova. Ak ste už zúžili vyhľadávanie a našli ste svoje obľúbené kapely, ktoré zvyknú hrávať na svadbách a urobili ste si prehľad DJ-ov, skúste si pozrieť aj ich videá, aby ste ich videli naživo, skôr, ako sa na 100 percent rozhodnete. Napríklad youtube videá vám môžu pomôcť spraviť si prehľad o tom, ako hrá kapela naživo.- Vyberte si svadobné menu. Či už budete mať externý catering alebo hostinu priamo v hoteli, kde sa nachádza reštaurácia, výber svadobného menu nenechajte na náhodu. Rezervujte si termín na ochutnávku vášho svadobného menu. Na ochutnávku zoberte aj svojho partnera, prípadne maminu, sestru alebo kamošku. Jedny chuťové poháriky nikdy nie sú dosť. Takto sa spolu na ochutnávke zabavíte. Vyskúšajte viaceré variácie, nechajte si poradiť šéfkuchárom a nebojte sa do menu zakomponovať aj niečo netradičné.


- Výber svadobných šiat. Vyhnite sa najväčšiemu stresu neviest a zacieľte na výber svadobných šiat už teraz. Treba si nechať dostatok času na prieskum obchodov a nových trendov. Či už máte predstavu o svojich svadobných šatách alebo ešte nemáte, myslite na to, že bude potrebná nejedna skúška šiat.


- Ubytovanie pre hostí. Ak máte hostí z väčšej diaľky a budete ich potrebovať ubytovať, začnite pomaly skúmať možnosti ubytovania. Aby ste si uľahčili finálny výber, zostavte zoznam miestnych hotelov za prijateľné ceny.Všetky tie hodiny, ktoré ste strávili prehliadaním Pinterestu pre svadobné inšpirácie sa konečne dobre využijú. V tomto medzníku dôrazne odporúčame stiahnuť aplikáciu Pinterest do mobilu. Určite budete chcieť mať jednoduchý prístup ku všetkým svojim svadobným inšpiráciám, keď budete s družičkami nakupovať, vyberať svadobnú kyticu a výzdobu a riešiť ďalšie svadobné detaily.


- Výber a objednávka pozvánok. Konečne je načase, aby ste si vybrali svadobné pozvánky. Či už máte návrh vopred vybraný, alebo si necháte poradiť v grafickom štúdiu, nechajte si vytlačit najprv iba jednu pozvánku. Na nej skontrolujte gramatiku a preberte s partnerom celkový vzhľad. Ak ste obaja s dizajnom spokojní, môžete dať vytlačiť ďaľšie kusy. Nechajte si vytvoriť radšej o pár pozvánok naviac.


- Naplánujte si svadobnú cestu. Začnite premýšľať o svadobnej ceste. Aké destinácie by sa vám páčilo navštíviť? Ak odchádzate z krajiny, skontrolujte si cestovný pas a uistite sa, že je platný. Ak potrebujete nejaké cestovné vakcíny, teraz je ten pravý čas naplánovať si aj lekárske stretnutie.


- Nákup šiat pre družičky. Ak ste si vybrali farbu šiat pre vaše družičky, oznámte im to. Začnite vyberať šaty pre družičky. Šesť alebo sedem mesiacov poskytne každému dostatok času na vykonanie úprav oblečenia alebo obleku. Zvyk obliecť družičky do šiat rovkanej farby už pomaly vídame aj u nás, ale pre niekoho to môže byť novinka. Preto by ste sa mali najprv s družičkami poradiť, či súhlasia.


- Dokončite zoznam hostí. Pokúste sa sfinalizovať zoznam hostí. Pozvánky však ešte nemusíte posielať. Najbližšej rodine môžete oznámiť dátum svadby, aby si náhodou nerezervovali v tom čase dovolenku.


- Rezervijte si prepravu. Zarezervujte si auto, limuzínu, autobus alebo akúkoľvek prepravu, ktorú budete potrebovať, aby vás a vašich svadobných hostí dostali na miesta konania obradov a hostiny. Premyslite si, či sa na miesto obradu chcete priviesť v limuzíne alebo v romantickom koči.


#svadba #svadobnyblog #svadobnykameraman #svadbasnov